Headteacher - Ms Polly Baylis
Deputy Headteacher (Phase leader Years 4, 5 & 6) - Ms Kate Bass
Assistant Headteacher - Mrs Alyssa Sy-Yan
Interim Assistant Headteacher (Phase Leader Years 1, 2 & 3) - Mrs Charlotte Rivers
SENDCo - Mrs M Soysa
EYFS Phase Leader - Ms C Hillis
Star Class Team (N) - Ms C Hills (Class Teacher)
Sun Class Team (R) - Ms A Kowalska (Class Teacher)
Moon Class Team (R) - Ms Y Alicerces (Class Teacher)
EYFS Support Staff - Ms S Noel, Ms F Halli, Ms B Ryan, Ms I Correia, Ms N Modi, Ms M Fisher, Ms A Abouri,
Mr M Dryden
Interim Assistant Headteacher - Ms C Whittlestone
Galaxy Class Team (Y1) - Ms A Zaiceva (Class Teacher), Ms O'Callaghan Ms A Abouri
Orbit Class Team (Y1) - Ms J Jordaan (Class Teacher),Ms H Ramdani
Mercury Class Team (Y2) - Ms A Noor (Class Teacher), Ms A Williams & Ms M Adina
Neptune Class team (Y2) - Mr A Duckham (Class teacher) & Ms S Marshall
Earth Class Team (Y3) - Ms M Tejan-Cole (Class Teacher) & Ms M Ali
Saturn Class Team (Y3) - Ms N Adam (Class Teacher) Mr P Davis & Ms F Daramola
Deputy Headteacher - Ms Kate Bass
Mars Class Team (Y4) - Ms M Gkinidou (Class Teacher) Ms S Khurana & Ms W Rahman
Pluto Class Team (Y4) - Mr M Gustowicz (Class Teacher) & Ms C Soler Boix
Comet Class Team (Y5) - Ms K Kalu (Class Teacher) & Ms Negin
Titan Class Team (Y5) - Ms J Planeta (Class Teacher) & Ms S Jeevan
Venus Class Team (Y6) - Ms A Bakar (Class Teacher) & Ms S Dias
Jupiter Class Team (Y6) - Ms J Walker (Mon, Tues, Wed) and Ms F Mas (Thu, Fri) (Class Teachers) & Mr A Jaspaul
Additional Teaching Staff
KS2 Intervention Teacher - Ms F Mas (Mon, Tue, Wed)
SEND Teacher - Ms L Kyle
PE Teacher - Mr E Toquie
Art Teacher - Ms C Parks
Music Teacher - Ms S Batten
Spanish Teacher - Ms Y Alicerces & Ms C Soler Boix
Teaching Support - Ms B El-Machachi
School Office and Site Staff
School Business Manager - Ms L Jordanova
Senior Admin Officer - Ms P Thanki
Admin Officer - Mr J Siminovitch
Site Supervisor - Mr S Danev
Pastoral Staff (BASE)
BASE Manager - Ms Elizabeth Lahav
BASE Mentor - Kwan Chan